9th Open Show

21 September 2002

Judge: Mrs Val Spence

Baby Puppy Dog
(
0 entries )

     

Baby Puppy Bitch
(
1 entry)

1st   Abdesare Titi Natascha       O: Wheatley/Van Niekerk

 

Minor Dog
)

1st   Usakose Secret Of Success       O: Taylor/Potts

 

 

 

Minor Bitch
(
  )

1st   Usakose Secret Of Success                 O: S Taylor

2nd  Ketchwayo Shahi                                     O: M Izzard

3rd  Starridge Putinon Thritz                       O: R McLaren

 

Puppy Dog
)

1st   Starridge Top Billing                           O: M&J Dyer


Puppy Bitch
)

1st   Rothridge Shakari                    O: J. Hutcheson


 

Junior Dog
(
  )

 

Junior Bitch
(  )

1st  Riginal Thunderstruck                         O:  G&N Clark

2nd Kenjala Destinys Child                       O:  S&K Lambley

3rd  Apanina Cant Touch This                   O:  E Ifield

 

 

Intermediate Dog
(  )

1st  LaSimba Got The Look                          O:  A Hollands

2nd  Amakhosi Designed For Gold             O:  V Williams

3rd  Odinstar Nomad Zim Chukka              O:  D. Wood

 

Intermediate Bitch
(
  )

1st  Ch Amakhosi Destined For Gold    O: S&J Reilly

2nd Ch Usakose Success By Design AI    O: S Taylor

3rd  Ch Marmatia Donala Milika               O: L Fejer


Australian Bred Dog
(  )

1st  Gr Ch Caprivi Cool Hand Luke       O S Taylor

2nd Ch Mufudzi Mombasa                             O:  S Boardman

3rd Gr Ch Bearstar Ko CD                      O:  C Burton

 

Australian Bred Bitch
(
  )

1st  Ch Tanyanika Jedda                O: M. & J. Hutcheson

2nd Ch Assagi Zumba                           O: S. Wakeham

3rd  Jomeja Velvet Voodoo            O: P Johansen

 

 

Open Dog
(  )

1st  Gr Ch Usakose Gizmos Design ET     O:  J. Reilly

2nd Apanina Tha Beat Goezon                            O:  A. Ifield

3rd Gr Ch Starridge African Knight ET     O:  S&K Lambley

 

Open Bitch
(
  )

1st  Ch Amakhosi Bahati Makena ET   O:  S&J Reilly

2nd Ch Huntingridge A Star Is Born     

                                                                    O: Brennan/Charters-Smith
3rd  Starridge Wind Dancer            O: S. Wakeham

 

Best Dog  
                     Gr Ch Usakose Gizmos Design ET

Res Ch Dog         
                     Ch Caprivi Cool Hand Luke

Best Bitch  
                      
Ch Amakhosi Destined For Gold

Res Ch Bitch        
                       Ch Uskaose Success By Design AI

BEST IN SHOW  CH USAKOSE GIZMOS DESIGN ET


       
RESERVE IN SHOW  Gr Ch Caprivi Cool Hand Luke

Best Headed Dog   Amakhosi Designed For Gold

Best Gaited Dog    Ch Riginal Lightnin Jack ET

 

Best Headed Bitch   Ch Usakose Success By Design AI

Best Gaited Bitch    Ch Amakhosi Destined For Gold

Sire & Progeny    Gr Ch Usakose Gizmos Design ET

Dam & Progeny   Ch Jamaidenlee Shambani ET

Best Ridge   Ch Usakose Success By Design AI

Best Footed   Ch Apanina Tha Beat Goezon

Desexed Sweepstakes  Apanina Flick N A Touch

Best Brace  Jomeja Knls